Na GPW niemrawe odbicie w poniedziałek, przewagę ma podaż


\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 







Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo. W bankowości skończył się trend spadkowy, a zaczął wzrost - poinformowali w środę na konferencji prasowej przedstawiciele Związku Banków Polskich i Pentora. Z sierpniowych danych tej firmy wynika, że po raz trzeci z rzędu poprawiła się koniunktura w sektorze bankowym. W siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich odbyła się kolejna debata z cyklu „Czwartki na Brukselskiej”. Tematem tego spotkania były prawne aspekty nielegalnych strajków. Słowo wstępne wygłosił Adam Ambrozik, ...

Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję.

Z mediów znikły reklamy, zauważa "Gazeta Wyborcza". To dotkliwe zwłaszcza dla mediów elektronicznych, które - w odróżnieniu od gazet - nie mogą zrekompensować części utraconych przychodów np. sprzedażą nekrologów. - Wzrosły wszystkie kary za przestępstwa i wykroczenia wynikające z kodeksu karnego skarbowego - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Mandat za niezłożenie PIT może wynieść nawet 2634 zł

Około 110 krajów, w tym wszyscy ważni emitenci gazów cieplarnianych na czele z Chinami i USA, poparło niewiążące porozumienie z Kopenhagi w sprawie walki ze zmianami klimatu. Wynika to z pierwszej oficjalnej listy opublikowanej w środę przez ONZ. Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, władze Flandrii, niderlandzkojęzycznej części Belgii, ze względu na oszczędności rozważają rezygnację z oświetlenia autostrad. Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 3,11 proc. do 20.288,40 pkt. (PAP)



Spadek produkcji sprzedanej przemysłu w całym 2009 roku wyniesie 3-4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, jednak w IV kwartale należy spodziewać się już wzrostów dynamiki produkcji - ocenia Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki. Europejski instytut statystyczny Eurostat podał w piątek, że zamówienia w przemyśle strefy euro wzrosły w lutym o 1,5 proc., licząc miesiąc do miesiąca, i o 12,2 proc. w skali roku Od przyszłego roku tysiące małych firm nie będą musiały płacić VAT. Budżet straci ok. 500 mln zł. Właściciele aut z kratką mogą odetchnąć - resortowi finansów nie udało się przeforsować niekorzystnych dla nich przepisów.

Na pogodę nie ma rady?


Aura, która towarzyszyła nam przez ostatnich kilka dni spowodowała duże zniszczenie w sieciach dystrybucyjnych. Jak pisze „Rzeczpospolita” energetycy nie są w stanie zapobiec awariom w takich warunkach.

W niedzielę galerie handlowe i sieci handlowe zamknięte na znak żałoby


Sklepy będą zamknięte w niedzielę 11 kwietnia. - Chcemy, żebyśmy wszyscy poświęcili ten dzień na chwilę zadumy i refleksji - tłumaczą swoją decyzję właściciele sieci

Targi Kielce odbudują za 15 mln zł halę strawioną przez pożar


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

MAE: Nakłady na ograniczenie emisji CO2 na poziomie 1,2 PKB


Główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) Fatih Birol przedstawił scenariusze zużycia energii i emisji dwutlenku węgla dla Polski. W wariancie redukcji emisji CO2 nakłady inwestycyjne do 2030 r. powinny wynosić rocznie 1,2 proc. PKB.

Rok 2009 w finansach


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Ford ma 1 mld dol. zysku w ostatnim kwartale


To pierwszy zysk netto amerykańskiego koncernu od półtora roku. Co ważniejsze, Ford ma tez zyski ze sprzedaży aut w Ameryce Północnej - pierwszy raz od czterech i pół roku.

Firmy energetyczne ominą obowiązek giełdowy?


W ubiegłym miesiącu Prezydent podpisał ustawę o nowelizacji Prawa energetycznego, która wejdzie w życie z dniem 20 czerwca. Jednak jak zwraca uwagę „Rzeczpospolita” firmy już znalazły drogę obejścia przepisu o obowiązku handlu energię przez giełdę.

WSA podjął decyzje w sprawie odkrywki Tomisławice


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu odmówił wstrzymania wykonania decyzji wójta Wierzbinek (Wielkopolska), na podstawie której Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie posiada zezwolenie i buduje nową odkrywkę

Krem nawilżający lepszy na zmarszczki niż luksusowy krem


Z testu 13 kremów przeciwzmarszczkowych wynika, że konsumentki niepotrzebnie przepłacają, bo te tanie działają równie dobrze jak drogie. Badanie przeprowadziło specjalistyczne laboratorium na zlecenie Fundacji Pro-Test.

Wielka Brytania: Wyłudził setki odszkodowań, pójdzie siedzieć


Na 4,5 roku więzienia skazany został w środę młody mężczyzna z okolic Manchesteru, w północno-zachodniej Anglii, który na zlecenie klientów celowo spowodował prawie 100 wypadków samochodowych, na czym ubezpieczyciele stracili w sumie 1,6 mln funtów.

NWZ Pfleiderer Grajewo ma zdecydować o zawarciu kredytu o wartości 700 mln zł


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

"Rzeczpopsolita": Kolejowa prowizorka na Euro 2012


Nie zdążymy z modernizacją wszystkich tras na Euro 2012 - alarmuje "Rzeczpospolita".

Sejm o kredytach dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych


Fundusz Ubezpieczeń Społecznych powinien mieć możliwość zaciągania kredytów w budżecie i Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD) - uznali posłowie podczas środowej debaty w Sejmie nad projektem nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Istotne odbicie i dynamiczny rozwój rynku reklamy dopiero w 2012


W tym roku firmy w Polsce zwiększą wydatki na reklamę zaledwie o 1,2 proc. - szacuje sieć domów mediowych Zenith Optimedia. Rynek odzyska wigor dopiero w 2012 r.

Analitycy: Rynek walut czeka na czwartkowe dane o produkcji


Brak istotnych danych makro w środę sprawia, że rynek walut czeka na czwartkowe dane o produkcji. Na rynku obligacji inwestorzy czekają na środową wyprzedaż 10-letnich obligacji przez MF

Po styczniu deficyt państwa sięgnął 4,84 mld zł


Ministerstwo Finansów poinformowało w poniedziałek, że po styczniu 2010 r. deficyt budżetu państwa stanowił 9,3 proc. całego rocznego planu.

Sprzedaż rafineryjna PKN Orlen spadła o 3% r/r, detaliczna wzrosła o 7% w IV kw.


Grupa PKN Orlen zmniejszyła sprzedaż rafineryjną o 3% r/r do 5,65 mln ton w IV kw. 2009 r. (i o 7% w porównaniu do III kw. 2009), choć zwiększyła sprzedaż detaliczną w tym okresie o 7% r/r do 1,52 mln ton (przy spadku o 7% kw/kw), podała spółka w komunikacie. Sprzedaż petrochemiczna zwiększyła się o 21% r/r (i 11% w ujęciu kw/kw) do 1,25 mln ton.

Seco/Warwick miało 4,38 mln zł straty netto w I kw. 2010 r., wobec zysku przed rokiem


Jak ustaliła \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", od wczoraj pułkownik Krzysztof Parulski nie nadzoruje już śledztwa w sprawie katastrofy 10 kwietnia. Zastąpił go jedyny cywil w warszawskiej Okręgowej Prokuraturze Wojskowej Marek Pasionek.

Finnair przeciw wsparciu publicznemu dla linii lotniczych


W kwietniu z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej na skutek chmury pyłu wulkanicznego z Islandii linie Finnair były zmuszone do odwołania ponad 1700 lotów, komplikując plany podróży ...

"Polska The Times": Polska w Szanghaju bez kryzysu i bursztynu


1 maja startuje światowa wystawa Expo 2010 w Szanghaju. Organizatorzy polskiej prezentacji traktują udział w wystawie jako okazję do kontynuacji budowania nowego wizerunku Polski w Państwie Środka, pisze "Polska The Times".

Pociągi osobowe nie wyjadą


Komornik wszedł do PKP Przewozy Regionalne i żąda spłacenia długów wobec PKP Intercity – pisze w dzisiejszym wydaniu podkarpacki dziennik Super Nowości. Od grudnia po Podkarpaciu być ...

Katar w Gdyni? Czas na realne pomysły


By ratować miejsca pracy w Stoczni Gdynia premier Donald Tusk powinien powiedzieć: dość blefowania i wymienić ludzi, którzy zajmują się jej sprzedażą

Dym o papierosy w Medyce


W ciągu trwającej 3 godziny akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Medyce, zatrzymano 27,6 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu o ...

Chińczycy podrobili Gooogle'a, a też Youtube


W chińskim internecie pojawiła się podróbka wyszukiwarki Google o nazwie Goojie.

Energomontaż-Południe ma zamówienie z Alstom Power Systems na ok. 39,3 mln zł


Za trzy lata Mazda zacznie sprzedawać samochody o napędzie hybrydowym produkowane na licencji Toyoty.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.