Cushman&Wakefield: rośnie popyt na powierzchnie handlowe


Popyt na powierzchnie handlowe po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego zaczyna rosnąć, głównie na sklepy spożywcze i z materiałami budowlanymi.

"Santo subito!" - "Natychmiast święty". Tym razem nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie porównanie pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów. To pierwszy bank w Polsce, który zdecydował się na masową wymianę wszystkich kart debetowych Visa na karty zbliżeniowe z mikroprocesorem i dodatkową funkcją Visa payWave. W sumie bank wyda ich 6 milionów Amerykanin Kim Peek, pierwowzór autystycznej postaci z filmu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rain Man\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", zmarł w wieku 58 lat - poinformowała gazeta \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Salt Lake Tribune\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Przyczyną śmierci był atak serca. Peek od kilku tygodni chorował na zapalenie dróg oddechowych.
O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów.

Przedwczoraj około godz. 11.15 jaworscy policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 3 sprawcę kolizji drogowej. Nietrzeźwy mężczyzna kierował tirem z naczepą i najechał na tył samochodu ... - Dlaczego drogowcy naprawiając jezdnię, zjazdy do części posesji wykonali z kostki brukowej, a do pozostałych z asfaltu? - pytają mieszkańcy Miedzianej Góry koło Kielc. - Nie ...

W IV kwartale 2009 roku klienci banku UBS wycofali z banku 56 mln franków szwajcarskich. To o 19 mln więcej niż w poprzednim kwartale. Według prezesa UBS, Kaspara Villigera wynika to z faktu, iż klienci stracili do banku zaufanie. Kierujący quadem na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20 na leśnej drodze w miejscowości Wyżarne w ... Ludzie, pasje i ich opowieści Swoją pasję do samochodów terenowych i przygód wykorzystuje nie tylko w pracy, ale także by pomagać dzieciom z domów dziecka. Dodaje im ...Grupa Lotos i Energa podpisały umowę dotyczącą opracowania dokumentacji projektu budowy elektrociepłowni zasilanej pozostałościami po przerobie ropy naftowej - poinformował Lotos w środowym komunikacie prasowym. Firmy zarządzające aktywami zamożnych osób wykorzystały lepszą sytuację na giełdzie i w I kwartale br. przysporzyły im sporo pieniędzy, informuje "Parkiet". Sektor bankowy powinien być bardziej zrównoważony, jeśli chodzi o udział w nim inwestorów zagranicznych i krajowych. Nie ma powodu by państwo pozbywało się swoich udziałów w PKN Orlen, PZU czy PKO BP. Ale musi zapenić lepsze zarządzanie tymi spółkami

Rejestry


...

Lubuskie. Wojewoda wydała ostatnie pozwolenie na budowę S3


Do połowy 2013 roku będzie wybudowany lubuski odcinek drogi ekspresowej S3. W czwartek wojewoda lubuski Helena Hatka poinformowała o wydaniu pozwolenia na budowę ostatniego z odcinków trasy w regionie - z Gorzowa do Międzyrzecza.

Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczące działalności gospodarczej


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

"Dziennik Polski": Publiczny skarb Krakowa


Na 32,5 miliardów złotych wycenili wartość krakowskich obiektów publicznych eksperci z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl - informuje "Dziennik Polski".

NBP: niepotrzebne nam wsparcie MFW


Zarząd Narodowego Banku Polskiego uważa, że Polska jest wystarczająco silna ekonomicznie, by zrezygnować z elastycznej Linii Kredytowej MFW. To kolejne pole sporu między NBP i rządem

Ropa tanieje, bo bezrobocie w USA rośnie


Ceny ropy spadły z powodu niespodziewanego wzrostu liczby nowych bezrobotnych w USA.

Starcia przed siedzibą firmy Total w Paryżu


Francuska policja użyła w poniedziałek gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, protestującym przed paryską siedzibą giganta naftowego Total przeciwko likwidacji jego zakładów w Dunkierce.

Nord Stream dostanie kredyt


Nord Stream chce uzyskać kredyt w wysokości 3,9 mld euro na sfinasowanie budowy Gazociągu Północnego informuje „Rzeczpospolita”.

Deputy Minister Szejnfeld in India


Expanding trade and mutual investment, as well as scientific cooperation were the main topics of the 1st Session of the Polish-Indian Joint Commission for Economic Cooperation in New Delhi on 26th May. During Deputy Minister Adam Szejnfeld’s visit to India important agreements were also signed and talks were carried out in selected ministries and enterprises.

Za truskawki, jabłka i śliwki pójdzie do więzienia


15 dni za kratkami ma spędzić kobieta, którą sąd grodzki skazał za nielegalny handel owocami. - Bo notorycznie łamała prawo - tłumaczy sędzia

Eksperci: kolei dużych prędkości to skok cywilizacyjny


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Analitycy: Gospodarkę Wielkiej Brytanii czeka dekada bólu


Przez następne dziesięć lat Wielka Brytania będzie musiała się zmagać z wielkimi problemami ekonomicznymi - przewiduje grupa analityków z Ernst & Young. Brytyjczycy będą musieli się mocno postarać, żeby podbić PKB do poziomu 1 proc. i zmierzyć się z problemem niebotycznych pożyczek rządu. Tamtejsza gospodarka znacznie bardziej niż do tej pory będzie też zależna od handlu z Azją.

Exxon z Shellem pokonali Łukoil w walce o ropę w Iraku


Przetarg na eksploatację wielkich irackich złóż ropy Zachodnia Kurna 1 wygrał amerykański Exxon Mobil z brytyjsko-holenderskim Shellem.

PBG prognozuje wzrost zysku netto do ok. 220 mln zł w 2010 r.


Przyjęcie euro jest w dłuższym okresie korzystne, jednak perturbacje w strefie euro nie sprzyjają rozmowie o niej. Najpierw powinniśmy uporządkować swoje gospodarstwo i zmniejszyć deficyt - powiedział telewizji TVN CNBC Biznes Marek Belka, szef departamentu europejskiego MFW

Nowa kadrowa w DPD


Kadry/Zmiany personalne w DPD Polska Marta Westrych-Andrzejczyk od listopada 2009 roku objęła stanowisko dyrektora personalnego w DPD Polska. Zastąpiła na tym stanowisku dotychczasową dyrektor Edytę Górecką, która ...

Amortyzacja środków trwałych: optymalizacja podatkowa


Kosztem uzyskania przychodu co do zasady są odpisy amortyzacyjne od środków trwałych firmy. Stawki amortyzacji różnią się w zależności od rodzaju danego składnika majątku. Dodatkowo podatnik z reguły może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie metodę amortyzacji, co z drugiej strony wpływa na wysokość obciążeń podatkowych.

Pięciu chce kieleckich kopalni surowców


Pięciu inwestorów złożyło wiążące oferty prywatyzacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. To jedne z ostatnich takich państwowych kopalni kruszywa drogowego i budowlanego, które są na sprzedaż. Nieoficjalnie same złoża mogą być warte nawet 80 mln zł.

Wsiąść do parowozu..


.. byle jakiego - mogłaby zaśpiewać Maryla Rodowicz. Jednak na tegorocznej wolsztyńskiej imprezie parowozy były nie byle jakie. Parada Parowozów idealnie wpasowała się w okres, kiedy ...

Koleje Mazowieckie kupią 11 lokomotyw Bombardiera


Koleje Mazowieckie kupią 11 nowych dwukabinowych lokomotyw elektrycznych od Bombardier Transportation - poinformowała rzeczniczka spółki Donata Nowakowska. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2011 r.

DM PKO BP podwyższył cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 35,0 zł, nadal rekomenduje 'redukuj'


Firma IBM zarobiła 1,97 dol. na jedną akcję, osiągając tym samym wzrost o 13 proc. w porównaniu z I kwartałem zeszłego roku. Analitycy przewidywali mniejszy zysk - wynoszący 1,93 dol. na akcję.

Państwo samo zbuduje autostradę A1 Stryków - Pyrzowice


Do północy z 22 na 23 styczna Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekiwała na informacje potwierdzające, że konsorcjum Autostrada Południe SA jest w stanie sfinansować budowę liczącego 180 km odcinka autostrady Stryków - Pyrzowice

Zmiany w siedmiu programach wieloletnich


Na wniosek ministra gospodarki 22 grudnia br. Rada Ministrów przyjęła uchwały zmieniające zapisy w siedmiu programach wieloletnich. Skorygowane zostały plany inwestycyjne firm oraz przewidziany dla nich zakres pomocy publicznej.

EuroRating podwyższył do 'pozytywnej' perspektywę ratingu BRE Banku


W wielu bankach wystarczy mieć 5 tys. zł miesięcznych wpływów na konto, by znaleźć się w grupie zamożnych klientów i korzystać ze specjalnych przywilejów.

Związkowcy z ENEI ponownie piszą do Premiera


Związki Zawodowe GK ENEA przesłały do Premiera Donalda Tuska swoje stanowisko w sprawie prywatyzacji spółki.

KGHM może kupić ponad 11 proc. akcji Tauronu


Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź wyraziła zgodę na zakup przez spółkę do 11,3 akcji Taurou – podaje – „Rzeczpospolita” powołując się na nieoficjalne źródła informacji.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.