TGE konkurencji się nie boi


Zmiany Prawa energetycznego, które będą obligować firmy energetyczne do sprzedaży energii elektrycznej przez giełdy i platformy handlowe, mogą również sprawić, że Towarowej Giełdzie Energii przybędzie konkurent – pisze „Puls Biznesu”.

Oznajmił wczoraj Jarosław Szanajca, prezes Dom Development, ogłaszając rozpoczęcie budowy największego osiedla w historii tej firmy. Warta ok. 700 mln zł inwestycja, która powstanie na warszawskiej Pradze pomieści ok. 1,6 tys. mieszkań. - Franek Smuda zasługiwał na powierzenie mu stanowiska selekcjonera. W polskiej piłce był \\\\\\\\\\\\\\\"widzialny\\\\\\\\\\\\\\\" już od wielu, wielu lat. Całe życie poświęcił piłce i myślę, że lepiej dogada się z zawodnikami, łatwiej trafi do ich mentalności niż trener z zagranicy - uważa Jacek Kazimierski, legendarny bramkarz Legii, trener bramkarzy Wisły i reprezentacji Polski. Jak poinformował „Parkiet”, Jarosław Pawluk, jeden z najbogatszych Polaków i były właściciel CTL Logistics, wspólnie z duńską grupą Global Wind Power chce handlować turbinami wiatrowymi.



Największy operator dyktuje swoim konkurentom za wysokie stawki - wynika z opublikowanego wczoraj badania Ernst & Young. Choć sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) postrzegany jest jako kluczowy dla rozwoju społeczno-gospodarczego Polski, to wyniki badania Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy Pracodawców RP na 2530 ... "Dziennik Gazeta Prawna" podejrzewa, że Andrzej Bratkowski i Elżbieta Chojna-Duch prawdopodobnie w piątek zostaną wybrani przez Sejm do Rady Polityki Pieniężnej. Dużo mniejsze szanse w sejmowym głosowaniu ma Krzysztof Jajuga zgłoszony przez SLD i Andrzej Kaźmierczak, którego proponuje PiS

- Australijczycy przegonili Amerykanów pod względem przeciętnej powierzchni domów i zajmują obecnie pod tym względem pierwsze miejsce na świecie - wynika z raportu Commonwealth Bank of Australia, o którym informuje w poniedziałek agencja Reutera.

Z rządu odchodzi Witold Drożdż - wiceminister w MSWiA, szef zespołu Cyfrowa Polska odpowiedzialny za wprowadzanie Polski do świata nowoczesnej e-administracji Obowiązujące w Polsce zasady opodatkowania dywidend powodują w praktyce podwójne opodatkowanie zysków w spółkach kapitałowych - uważają przedsiębiorcy z Business Centre Club. Przygotowali projekt ustawy, która ma to zmienić.

Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych. Operator sieci Plus kupił spółkę, która pozwala zagęścić zasięg mobilnego internetu. Ustawa o podpisach elektronicznych przyjęta przez rząd Projektowana ustawa zastąpi dotychczas obowiązujące przepisy zawarte w akcie prawnym z września 2001 r. o podpisie elektronicznym. Nowy projekt ustawy ...



Wytwarzanie ciepła i energii w układzie skojarzonym jest bardziej uzasadnione ekonomicznie i społecznie oraz korzystne dla środowiska uważają ciepłownicy skupieni w inicjatywie „Ciepło Systemowe”. CBŚ uderzyło w przestępczość tytoniową Taki tytuł mrozi i zapiera dech, nawet w policyjnym sprawozdaniu. A potem z już z samej relacji wynika, że policjanci CBŚ ... Spółka deweloperska Polnord szacuje, że w 2010 roku sprzeda ok. 800 mieszkań wobec pierwotnie planowanych 500 mieszkań, poinformował w poniedziałek prezes Wojciech Ciurzyński.

Początek wtorkowej sesji na GPW powinien być spokojny


W środku sezonu Program 1 Telewizji Polskiej wprowadza zmiany w ramówce. Wcześniej zrobił to Program 2.

Ceny produkcji w USA mdm w górę bardziej od oczekiwań


Ceny produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA w marcu wzrosły o 0,7 proc. miesiąc do miesiąca - poinformował w czwartek Departament Pracy w komunikacie.

Centrozap i Dalkia podpisały list intencyjny


Centrozap poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z Dalkią Poznań między innymi w sprawie modernizacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie.

Na zamknięciu WIG stracił 0.947%


W poniedziałek na rynku walut niewiele się działo, a złoty pozostawał w wąskim przedziale 4,16/17 za euro - powiedział PAP Robert Kęsicki z Kredyt Banku.

Portugalia nie chce być drugą Grecją. Będą ostre cięcia wydatków


google_tokyo (Google_Tokyo):: Ukraine Mutated H1N1 Swineflu NO CURE, NO VACCINE,PNEUMONIC, check comment box for link's http://bit.ly/bU1gZ3

czytaj dalej

Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła do 456 tys.


Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu spadła do 456 tys. z 480 tys. po korekcie tydzień wcześniej - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

"Parkiet": Kolejni chętni na Lotos


Socar, China National Petroleum Corporation i Łukoil rozważają zakup akcji Grupy Lotos, dowiedział się "Parkiet".

Polrest miał 9,44 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wzrost o 749,0% r/r


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" W tym roku pogoda na Wszystkich Świętych dopisze - zapowiadają meteorolodzy. W weekend w większości regionów ma być pogodnie, ale chłodno.

Sprzedaż ośrodka wypoczynkowego a fundusz socjalny


Rozpatrzmy następującą sytuację: Zakład posiada ośrodek wypoczynkowy zbudowany ze środków funduszu socjalnego i obecnie zakład chce sprzedać domki letniskowe. Pytanie czy dochód ze sprzedaży zasili konto funduszu socjalnego czy konto zakładu?

MinGosp: inflacja w lutym powinna być zbliżona do odczytu styczniowego


Wzrost cen w lutym powinien być zbliżony do wzrostu cen w styczniu, czyli 3,6 proc. rok do roku - szacują analitycy resortu gospodarki.

Prior Notice – co to takiego?


Chcesz eksportować żywność do USA – przeczytaj Firmy zainteresowane eksportem towarów żywnościowych do Stanów Zjednoczonych muszą spełnić szereg wymogów, jak np. zarejestrować firmę (zakład produkcyjny) w systemie ...

Na stacjach benzynowych drożeją paliwa


W tym roku na stacjach benzynowych kierowców czekają wyższe rachunki. Po podwyżce opłat za litr oleju napędowego zapłacimy 4 zł, a cena benzyny może wzrosnąć do 4,6 zł za litr - uważają analitycy.

Firmoteka – co się dzieje TSL


30 lat BCT Gdynia 29 października 2009 roku, Bałtycki Terminal Kontenerowy będzie świętował 30-lecie swojego udziału w tworzeniu rynku przeładunków kontenerowych w Polsce. Podczas trzydziestu lat historii ...

Unia daje rolnikom 300 mln euro na mleko


Ministrowie rolnictwa krajów członkowskich zaakceptowali propozycję Parlamentu Europejskiego, żeby przeznaczyć dodatkowe pieniądze dla rolników produkujących wyroby mleczne.

Łotysze protestowali przeciw budżetowi. Parlament nie posłuchał


Promet zadebiutuje na NewConnect 31 marca


Na zamknięciu WIG zyskał 0.352%


Koncern olejowy Castrol został drugim globalnym sponsorem piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

Grupa Lotos oczekuje wyniku operacyjnego w IV kw. nie gorszego niż w III kw.


Hiszpańskie kurorty zaczęły zabiegać o to, aby polscy seniorzy przyjeżdżali do nich na wakacje. Zainteresowanie jest duże - tygodniowy urlop w Hiszpanii można spędzić taniej o 150 euro - podaje Dziennik Gazeta Prawna

Ogromny popyt na greckie obligacje - 14,5 mld euro


Grecja pokonała pomyślnie kolejną przeszkodę. W czwartek sprzedała bez problemu dziesięcioletnie obligacje warte 5 mld euro wśród wątpliwości, czy spodziewane aukcje długu innych krajów europejskich nie odciągną inwestorów.

Będzie tani prąd dla biednych. Resztę czekają podwyżki


Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o ulgowych cenach prądu dla najuboższych. Nowe prawo ma umożliwić uwolnienie cen prądu dla gospodarstw domowych, co spowoduje nieuchronne podwyżki.

Ekologiczne wynalazki dla niepełnosprawnych na PW


Czy wiesz, że... Wózek inwalidzki wjeżdżający po schodach, miejski elektryczny ECO-samochód, dostosowany do potrzeb osób na wózkach, egzoszkielet umożliwiający osobom z niedowładem nóg chodzenie - to tylko ...

KE odwoła się od wyroku ws. polskich emisji CO2


Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił zwolnić Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA.

Gomułka: Gwałtowne przyśpieszenie pogarszania się finansów


Główny ekonomista Business Center Chlub Stanisław Gomułka uważa, że proponowany przez ministra finansów deficyt budżetu państwa w 2010 roku na poziomie ok. 52 mld zł oraz deficyt sektora finansów publicznych w wysokości 7 proc. PKB oznacza gwałtowne przyśpieszenie pogarszania się finansów publicznych.

Udaremnili wywóz odpadów do Nigerii


Jak do tej pory informowaliśmy raczej o wwozie odpadów do Polski. Tym razem celnicy z oddziału Nabrzeże Łasztownia udaremnili w szczecińskim porcie wywóz odpadów z Polski ...

Consortia może dokonać dwóch przejęć jeszcze w I kw., miała propozycje od funduszy


W czwartym kwartale 2009 roku PKB Litwy skurczył się o 13 procent rok do roku po spadku o 14,2 procent w trzecim kwartale, poinformował w czwartek litewski urząd statystyczny.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.