Unikatowa dioda LED z Polski


Czy wiesz, że … Badania niemal 10-osobowej grupy naukowców z Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii w Śremie, zaowocowały stworzeniem unikatowej na skalę światową diody LED. O ...

Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie. Senat nie zgłosił w piątek poprawek do ustawy o grach hazardowych. Przewiduje ona m.in. stopniową likwidację hazardu na automatach o niskich wygranych, zakaz urządzania wideoloterii, znaczny wzrost podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu. Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii w październiku wyniosła 2,9 proc. wobec 2,9 proc. we wrześniu - podał NBP w piątek w komunikacie.1000 spraw i skarg pasażerskich wpłynęło w 2009 r. do działającej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego Komisji Ochrony Praw Pasażerów. Najczęściej pasażerowie skarżyli się na odwołanie lotów ... Podróż zajmuje nam teraz nawet trzy godziny - skarżą się mieszkańcy Wągrowca. Przez uszkodzony wiadukt w Poznaniu od kilkunastu dni nie mogą jeździć pociągi. PKP zapowiada, że wrócą na tory dopiero we wrześniu Rodzinę na Swoim ma w ofercie już 14 banków. Ale uwaga, bo kilka z nich gra trochę nie fair. W sierpniu z programu Rodzina na Swoim skorzystało 2929 osób (na kwotę 519,33 mln zł), o 477 mniej niż w lipcu, co tłumaczyć należy okresem wakacyjnym. W sumie od początku roku udzielono blisko 19 tys. preferencyjnych kredytów na łączną kwotę ponad 3,2 mld zł.

To będzie trudny rok dla towarzystw ubezpieczeniowych. W minionym półroczu najwięksi gracze sprzedali zaledwie o 2 proc. więcej polis niż przed rokiem. - W najbliższych miesiącach może być jeszcze gorzej - przyznają ubezpieczyciele

Nowym prezesem banku Pekao SA - drugiego co do wielkości banku w Polsce - została Alicja Kornasiewicz. Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w listopadzie oceniany jest pozytywnie, podobnie jak w październiku i lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku - wynika z raportu GUS. W listopadzie poprawę koniunktury sygnalizuje 20 proc. badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie - 19 proc.

W kilku miastach Polski powstanie eksperymentalna sieć 330 punktów ładowania akumulatorów do pojazdów o napędzie elektrycznym. Do realizacji przedsięwzięcia przymierzają się dwie firmy – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Z analiz przeprowadzonych przez Forum Odbiorców Energii Elektrycznej wynika, że polscy odbiorcy przemysłowi zapłacą w 2009 roku 1,646 mld złotych opłat wynikających z polityki energetycznej. Środki te są wystarczające dla stworzenia 16 tys. nowych miejsc pracy dla bezrobotnych. W następnych latach kwoty tych opłat będą systematycznie rosły. Drugi co do wielkości francuski producent samochodów zanotował większą od oczekiwań stratę w IV kwartale. Zapowiada się, że w 2010 roku nie będzie lepiej, ponieważ Renault prognozuje, że cała branża samochodowa nie wyjdzie z kryzysu, a spadek sprzedaży nowych aut w Europie wyniesie ok. 10 proc.Afgańska policja aresztowała w Kabulu pięciu niedoszłych zamachowców-samobójców, największą taką grupę, jaką kiedykolwiek zatrzymano w stolicy - poinformowały władze. Wczorajszy dzień przyniósł spore zamieszanie. Początkowo wydawało się, że inwestorzy będą chcieli kontynuować trend wzrostowy na parze EUR/USD. Jednak jeszcze przed południem pojawiła się fala spadkowa i to mimo dobrych danych ze Strefy Euro. Dzisiejsza sesja azjatycka z kolei przyniosła już wyraźne spadki kurs EUR/USD w okolice poziomu 1,44, co zdecydowanie krzyżuje plany byków. Aktualnie znajdujemy się nieznacznie powyżej tego poziomu, ale dzisiejsze publikacje makro mogą wprowadzić dodatkową niechęć do ryzyka, co może działać osłabiająco na wspólną walutę. Zespół Raz Dwa Trzy pracuje nad współczesną wersją \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Nie pytaj o Polskę\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Republiki. Jeden z najbardziej znanych przebojów polskiej muzyki lat 80. zostanie wykonany podczas koncertu we Wrocławiu (23 kwietnia) w zupełnie nowej aranżacji.

Gazociąg Północny będzie przesunięty i wkopany


Gazociąg Północny zostanie wkopany pod dno morskie na odcinku 20 km oraz przesunięty na głębsze wody na odcinku 12 km, by zapewnić niezakłócony dostęp do polskich portów w Szczecinie i Świnoujściu - poinformował w piątek w Berlinie dyrektor spółki Nord Stream ds. pozwoleń Dirk von Ameln.

Zmiany w porcie w Ystad


Przebudowa portu w Ystad powoli dobiega końca. Dzisiaj 27 listopada odbędzie się oficjalne otwarcie nowego nabrzeża. Wprowadzone zmiany umożliwią pełniejsze wykorzystanie możliwości większych jednostek promowych, a ...

"Puls Biznesu": Totalizator wpadł w dołek


Państwowemu gigantowi odbija się czkawką afera hazardowa, ale głównie błędy jego władz - twierdzi "Puls Biznesu". Na zmianach w prawie hazardowym Totalizator Sportowy mógł wiele zyskać. A jego sprzedaż spada o ponad 20 proc.

Na zamknięciu WIG20 zyskał 1.543%


# w trzecim akapicie depeszy zamiast: 260 mln zł powinno być: 400 mln zł #

Nasza niewielka pracownia jubilerska to przede wszystkim produkty określane jako biżuteria samorodki złota. Właśnie dzięki temu, że nasza biżuteria posiada samorodki złota jest postrzegana jako niecodzienna

biżuteria samorodki złota

czy wręcz luksusowa biżuteria damska. Jeśli chcesz mieć w kolekcji niecodzienną biżuterię zapraszamy do naszej siedziby.

Za pięć lat karty będzie akceptować 400 tys. sklepów. To dwa razy więcej niż dzisiaj


Organizacja płatnicza Visa chce podwoić w Polsce liczbę punktów akceptujących karty płatnicze. Na program zrzucą się banki. W sumie wyłożą 200 mln zł.

Jeżeli chcesz kupić dla swojej firmy kalendarze reklamowe zapraszamy do naszej drukarni kalendarzy reklamowych. Nasze kalendarze reklamowe dostarczamy od prawie dwudziestu lat. Kalendarze reklamowe produkowane są przez naszą drukarnię przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu do druku kalendarzy reklamowych. Sprawdź jakie kalendarze reklamowe przygotowaliśmy na rok 2020.