Supply Chain Top 25


Amerykańska organizacja AMR Research przygotowuje się do ogłoszenia w lipcu tego roku listy 25 najlepszych realizatorów łańcucha dostawczego w roku 2009, tzw. „AMR Research 2009 Supply ...

MF zaoferuje w środę obligacje DS1020 za 1,5-3,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie. Jak przewiduje „Dziennik Gazeta Prawna”, nadwyżki gazu powstałe w wyniku zwiększonego importu przez PGNiG po 2010 roku, mogą rozkręcić rynek sprężonego gazu ziemnego CNG, które jest najtańszym paliwem silnikowym. Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 0,28 proc., do 5.761,66 pkt. (PAP)Pasażerowie dokonujący odprawy przez Internet dla lotów rejsowych linii Finnair z Warszawy mogą teraz przesłać potwierdzenie odprawy w formie SMS-a na własny telefon komórkowy. Taki SMS ... Rosnieft, największy koncern naftowy w Rosji, jest bliski odkupienia od polskiego PKN Orlen 25 proc. akcji rafinerii Orlen Lietuva w Możejkach, na Litwie - podaje w poniedziałek dziennik \\\"Wriemia Nowostiej\\\". Organizacja płatnicza Visa chce podwoić w Polsce liczbę punktów akceptujących karty płatnicze. Na program zrzucą się banki. W sumie wyłożą 200 mln zł.

Otwarcie fabryki MTU Aero Engines w Jasionce oraz spotkania z rzeszowskimi przedsiębiorcami i przedstawicielami nauki, to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na Podkarpaciu. Wicepremier odwiedził Rzeszów i Jasionkę 20 maja br.

Poznański sąd skazał prof. Jana Winieckiego w procesie karnym, który wytoczył mu prezes NBP Sławomir Skrzypek. Poszło o felieton, w którym Winiecki napisał, że Skrzypkowi brak kompetencji do kierowania NBP oraz nieznajomość ekonomii i języków. Amerykański Ford ogłosił, że preferowanym kupcem szwedzkiej marki Volvo jest chiński koncern motoryzacyjny Geely. Obie strony zasiądą teraz do negocjacji i jeśli zakończą się one powodzeniem, będzie to największe przejęcie przez chińską branżę samochodową.

Pierwsze dekodery spod marki Orange we trafią pod francuskie strzechy już w grudniu, podaje Puls Biznesu. Na polski rynek zaś telewizja cyfrowa TP wejdzie w przyszłym roku. Co nam zaoferuje telekomunikacyjny gigant? W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zagadnieniami z zakresu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, Ministerstwo Gospodarki organizuje seminarium „Rola odpowiedzialnych inwestycji w rozwoju dobrych praktyk wśród spółek giełdowych”. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2009 r. w Warszawie przy Placu Trzech Krzyży 3/5, w salach AB. Rosja i Białoruś nie zdołały porozumieć się w sprawie dostaw ropy naftowej w 2010 roku - poinformował w sobotę w Mińsku białoruski rząd. Delegacja białoruska opuściła Moskwę, jednak obie strony wyraziły gotowość do kontynuowania rozmów.Propozycja Aleksandra Gudzowatego, aby Gazprom i PGNiG, które zgodnie z polsko - rosyjskim porozumieniem gazowym maja przejąć pełną kontrolę nad EuRoPol Gazem, dokonały tego poprzez wykup akcji od Bartimpeksu jest analizowana przez władze PGNiG – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Istniejące w świadomości Polaków przekonanie, że obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski pracować "za grosze" to fikcja. Resort pracy, ustawodawstwem regulującym warunki uzyskania zezwoleń na pracę cudzoziemców w ... Pięciogodzinny strajk ostrzegawczy przeprowadzili w środę pracownicy ZNTK w Poznaniu. Żądają wypłacenia zaległych wypłat. Licząca ok. 360 osób załoga nie o otrzymała pensji za ostatnie trzy miesiące.

Sąd ogłosił upadłość CR Media Consulting


W czwartek warszawski sąd rejonowy ogłosił upadłość największego brokera na rynku reklamowym. Teraz CR Media Consulting ma kontynuować działalność i spłacać wierzycieli.

W.Brytania.Weszła w życie 50-proc. stawka podatku PIT


Od wtorku wraz z początkiem nowego roku obrachunkowego, w Wielkiej Brytanii weszła w życie nowa 50-procentowa stawka podatku PIT. Takiej stawki można jednak uniknąć np. poprzez wspomaganie brytyjskiego przemysłu filmowego - przypominają media z Wysp.

PGNiG miało 1201,96 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 38,9% r/r


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

"DGP" - Problemy z korzystaniem z e-kont


10 milionów Polaków miało ostatnio kłopoty z korzystaniem z e-banków. Użyteczność kont elektronicznych staje pod znakiem zapytania - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Wytwarzasz odpady medyczne albo odpady weterynaryjne? Jeśli tak zapraszamy do współpracy. Nasza firma odbiera odpady medyczne oraz odpady weterynaryjne od klientów w całej Polsce. Jeśli chodzi o odpady medyczne oraz

odpady weterynaryjne

to organizujemy również transport odpadów niebezpiecznych przy użyciu wyspecjalizowanego sprzętu do transportu odpadów niebezpiecznych.

Dziki rajd kontraktów na sok pomarańczowy. "To jakiś Dziki Zachód"


Z powodu kiepskich zbiorów w ubiegłym roku i niespodziewanych mrozów na Florydzie kontrakty na sok pomarańczowy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 17 proc., osiągając najwyższe ceny od dwóch lat. Niespodziewanie w poniedziałek indeksy spadły o 13 proc. - To jakiś Dziki Zachód - mówi Dominick Minervini, który na poniedziałkowych transakcjach zarobił 8 tys. dolarów

Kotecki z MinFin: Wzrost PKB może przekroczyć 2,0% w IV kw.


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie.

UE.Podział europejskiego nieba na trzy strefy lotów


Ministrowie transportu krajów UE uzgodnili w poniedziałek podział europejskiego nieba na trzy strefy lotów, by od wtorku rano stopniowo przywracać do normy ruch lotniczy, sparaliżowany na skutek pyłów po erupcji wulkanu na Islandii.

Wielki serwis ogłoszeń drobnych w USA ma na karku prokuraturę


Jeden z najpopularniejszych serwisów w USA - ogłoszeniowy Craigslist.com - ma na karku prokuraturę. Według władz serwis stał się najpopularniejszym miejscem w sieci, w którym mafie oferują usługi prostytutek, często nieletnich

Publikacja skodyfikowanej wersji unijnego rozporządzenia w sprawie ochrony przed przywozem towarów po cenach dumpingowych z krajów niebędących członkami UE


22 grudnia 2009 r. w ramach procesu kodyfikacji prawa wspólnotowego w zakresie instrumentów ochrony rynku (Trade Defence Instruments - TDI) zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Nr 1225/2009 z 30 listopada 2009 r.

Buduje się pięć razy więcej domów niż mieszkań


Twierdzenie, że hałdy niesprzedanego węgla aktualnie duszące producentów to skutek zbyt wysokich cen, ma niewiele wspólnego z prawdą. Bo jak Paweł Smoleń wytłumaczy nimi ogromne zapasy w elektrowniach i elektrociepłowniach? Nasze problemy ze sprzedażą węgla wynikają przede wszystkim z nierealizowania umów przez energetykę - twierdzi Zbigniew Paprotny*

Cel przedsiębiorstwa to więcej niż zysk


Prawdopodobnie można racjonalnie przyjąć, że organizacja i jej członkowie powinni dokładnie rozumieć swój cel. W praktyce jednak nie zawsze tak się dzieje. Bardzo często pojawiają się liczne wątpliwości i sprzeczne opinie w związku z tym zagadnieniem, nawet w gronie członków zarządu lub komitetu wykonawczego.

"Parkiet". prezes TP o strategii firmy na najbliższe dwa lata


Według szacunków GUS, ceny dóbr i usług wzrosły w lutym br. o 0,2 proc. w stosunku do stycznia br. W porównaniu z lutym 2009 roku były zaś wyższe o 2,9 proc. Analitycy MG prognozowali nieznacznie szybsze tempo wzrostu cen.

Oznakowanie CE: europejski rynek Twoim rynkiem!


Ruszyła nowa kampania informacyjna Komisji Europejskiej na temat oznakowania CE. Kampania skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także do odbiorców produktów. Pomimo, że oznakowanie CE ...

Protest związkowców z Przewozów Regionalnych


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Krajowe połączenia telefoniczne bez prefiksu O


Urząd Komunikacji Elektronicznej ponownie przypomina, że od końca września 2009 r. zmieni się dotychczasowy sposób wybierania numerów.

Trybunał UE: ograniczenie cen roamingu uprawnione


Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Wzrost przewozów w marcu o jedną trzecią


Według wstępnych danych PKP CARGO S.A. przewiozło w marcu br. 10,17 mln ton towarów, czyli o niemal jedną trzecią więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku ...

Przychody LPP spadły o 8% r/r do ok. 135 mln zł w marcu


Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie.

Grad: 5,8 mld zł przychodów z prywatyzacji do końca kwietnia




Kurs akcji E-Energo wzrósł w debiucie na rynku NC o 16 proc.


Kurs akcji E-Energo wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 16 proc. do 1,16 zł. Kurs odniesienia wynosił 1 zł.

Sejm: pomoc dla banków możliwa do końca 2010 r.


Skarb Państwa będzie mógł udzielać pomocy bankom do końca 2010 roku - zakłada znowelizowana w czwartek przez Sejm ustawa o udzieleniu przez skarb państwa finansowego wsparcia instytucjom finansowym. Uchwalona została ona jednogłośnie.

Kurs złotego w dół


Wczorajsza sesja na rynku złotego przebiegała pod znakiem osłabienia krajowej waluty. Przez większość sesji europejskiej kurs EUR/PLN nie był jednak w stanie przebić się przez opór na poziomie 4,1200. Silniejszą zwyżkę mogliśmy obserwować dopiero po południu.

CELINA już działa...


... ale nie w pełni Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Finansów - system CELINA został ponownie uruchomiony, lecz nadal trwa usuwanie skutków awarii zasilania. Ale ze względu ...

Steve Jobs to najcenniejszy szef na świecie. Jest wart 25 mld dol


Przedstawiciele Korei Południowej poinformowali dziś, że znaleźli – jak wszystko wskazuje – tylną część zatopionego okrętu, na którym uwięzionych mogło być do 46 marynarzy. Informacje takie podała agencja informacyjna Yonhap.

W Bełchatowie wybrali wykonawcę modernizacji elektrofiltrów


PGE Elektrownia Bełchatów wybrała w postępowaniu przetargowym wykonawcę przedsięwzięcia modernizacji elektrofiltrów kotła BB-1150 bloków nr 5 i 6.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.