C0 KAINE, C0 NOC i inne


Dokładnie 31 marca 2000 roku wprowadzono w Polsce nowe wówczas, białe tablice rejestracyjne. Pierwsze z nich kierowcy otrzymali dwa miesiące później. Czarne znikają jednak bardzo powoli - zwłaszcza na wsiach.

W początku lat dziewięćdziesiątych, gdy na drogach pojawił się następca opla manty, słowo calibra stało się synonimem sportowych osiągów i niezwykłej urody. W sobotę odbył się 43. Rajdu Żubrów. Każdy, kto kupował samochód używany wie, że przypomina to nieco stąpanie po polu minowym.Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie ministra infrastruktury, m.in. podnoszące koszty rejestracji samochodów i wydawania praw jazdy. Jestem instruktorem z wieloletnim stażem, samochodem jeżdżę od 25 lat. I wcale nie twierdzę że jeżdżę bezpiecznie i bezbłędnie (*). Największy francuski producent samochodów, koncern PSA Peugeot Citroen poinformował w środę, że jego strata netto za rok ubiegły wyniosła 1,161 mld euro, podczas gdy rok wcześniej było to 363 mln euro.

Policjanci z Radomia w niekonwencjonalny sposób starają się zachęcać do bezpiecznej jazdy. Były już upominki od gwiazd filmowych dla dobrych kierowców, był karawan, który ostrzegał przed brawurą za kierownicą. Teraz - funkcjonariusze będą wręczać zaproszenia do SPA.

Pięć osób zginęło w wypadku samochodowym, do którego doszło w nocy z wtorku na środę w Sokołowie Małopolskim (Podkarpackie) - poinformował rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar. Pod wodą znalazł się fragment ekspresowej "jedynki" w okolicach Czechowic-Dziedzic koło Bielska-Białej. Policjanci zorganizowali objazdy - poinformowała rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz. Problemy są także w woj. małopolskim.

Nie mogę już patrzeć na to, co dzieje się na torach Formuły 1. Nie ukrywam - jak większość rodaków - na poważnie zainteresowałem się tym sportem, gdy za kierownicą jednego z bolidów zasiadł Polak. (*) Rafał Sonik, który jako jedyny Polak startuje w rajdzie Dakar quadem, zajął na trzecim etapie 15. miejsce. Krakowianin nie był zadowolony z wyniku, jednak winą w dużej mierze obarczył... "chrzczone" paliwo! Świat motoryzacyjny czekają w najbliższych dniach dwa ważne wydarzenia.Niemiecki kierowca Formuły 1 Sebastian Vettel przedłużył do 2011 roku kontrakt z ekipą Red Bull. Poprzednia umowa obowiązywała do końca 2010 roku. Wydawałoby się, że Porsche robi na tyle dobre samochody, że nie musi się uciekać do niekonwencjonalnych sposobów reklamy. Samochód z rynku amerykańskiego może być dla Europejczyka źródłem wielu zaskoczeń. Nie wszystkie są przyjemne.

Będzie nowa skoda felicia!


Skoda ma dziś najszerszą gamę pojazdów w historii, co nie przeszkadza kontynuować jej rozbudowy. Tym razem o auto większe od fabii, ale tańsze niż octavia.

Samochodowa czystka


Odebranie służbowych samochodów i ryczałtów na benzynę oraz nagany dla miejskich urzędników.

"Fałszywa" komenda policji


Budowę jednej z najważniejszych inwestycji unijnych w Polsce - drogi krajowej nr 16, mającej docelowo połączyć autostradę A1 z Via Balticą, nadzorował... człowiek bez wykształcenia i uprawnień, informuje "Rzeczpospolita".

Jakość paliw. Jest dobrze


Niewiele ponad 3 proc. stacji skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2009 roku sprzedawało benzynę i olej napędowy nie spełniające norm jakościowych - rok wcześniej było to 4,2 proc.

Policyjne kontrole samochodów nauki jazdy


Zbyt dużo kursantów w samochodzie, brak wszystkich wymaganych dokumentów, nieważne badania techniczne czy brak oświetlenia tablic z literą "L" na dachu pojazdu - takie nieprawidłowości odnotowali białostoccy policjanci w większości skontrolowanych samochodów nauki jazdy.

Wypadek autobusu z dziećmi


Autobus wiozący dzieci na wycieczkę z Warszawy do Międzyrzecza (Lubuskie) przewrócił się na łuku zjazdu z autostrady A2 w okolicach Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Nikomu nic poważnego się nie stało.

Za "kółkiem" po piwie to zbrodnia?


Do sejmowej komisji trafi projekt nowelizacji Kodeksu karnego, przewidujący możliwość zakazania na zawsze prowadzenia pojazdów przez kierowców, którzy pod wpływem alkoholu lub narkotyków spowodowali wypadek.

VW tiguan - test


Na SUV-y decydujemy się zazwyczaj wtedy, kiedy szukamy solidnego samochodu. Wiele osób z tego samego powodu kupuje auta Volkswagena.

Nagroda dla auta na prąd


Mitsubishi i-MiEV został wybrany "Elektrycznym pojazdem roku 2009".

"EVO" lub "The Car" po polsku?


FB.init("d56ff04d3b8e16af1e63f5fbeb3febcb"); Masz luźne 240 500 zł? Możesz zostać wydawcą, a jeśli zechcesz, to i redaktorem naczelnym.

Niemiecki złom ratuje polskie życie!


Sukces! Tak jednym słowem określić można miniony rok, jeśli wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa na polskich drogach.

Polacy słabo na "Dakarze"


Drugi etap 32. Rajdu Dakar, z Cordoby do La Rioja (Argentyna), wygrał w rywalizacji motocyklistów Francuz David Fretigne.

Nowe porsche 911 GT3 RS


Porsche zaprezentuje we Frankfurcie nową wersję modelu 911 GT3 RS.

Corsą w autobus...


Po zderzeniu autobusu z osobowym oplem zablokowana została droga krajowa nr 12 w pobliżu miejscowości Dębowa Łęka (Lubuskie).

Ta usterka może zabić


Renault Polska Sp. z o.o. powiadomiło Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody renault koleos mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Alkomaty były wadliwe


Sądy w Waszyngtonie skazały w ostatnich dwóch latach prawie 400 osób na kary grzywny lub aresztu za prowadzenie samochodów po pijanemu, opierając się na wynikach testów na obecność alkoholu, które okazały się błędne.

Król zielonego piekła


Mamy wakacje, ale na północnej pętli toru Nurburgring dzieją się bardzo ciekawe rzeczy.

Audi jest najlepsze


Audi jest najlepszą marką motoryzacyjną w Niemczech. Tak przynajmniej wynika z badania "AutoMarxX" firmy ADAC.

Strażak ochotnik nabroił...


Do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy grozi strażakowi-ochotnikowi z Kozłowa pod Nidzicą (warmińsko-mazurskie), który podczas zabezpieczania dożynek uszkodził wozem gaśniczym trzy samochody.

Horror w centrum Wrocławia


To nie są dobre wiadomości dla wrocławian. Od wczoraj zamknięte są Mosty Młyńskie, co jest przyczyną komunikacyjnego chaosu.

W autokomisach sypnie okazjami


W wielu miejscach Polski szaleje powódź. Nie wszystkim udało się ewakuować swój dobytek, w tym samochody, na tereny niezagrożone wielką wodą.

Piękno tuningu


PO chce, aby egzaminy na prawo jazdy odbywały się w większej niż dzisiaj sieci miast.

Schumacher już jeździ! Film


Organizatorzy otwierającego sezon wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu planują zgromadzić na trybunach obiektu wszystkich żyjących mistrzów świata w tej dyscyplinie.

Dzieło sztuki na kołach


Spyker to niewielka holenderska fabryka produkująca ekskluzywne samochody dla wymagających klientów.

Chevrolet aveo RS


Samochody segmentu B raczej nie cieszą się w USA popularnością. I nie ma się czemu dziwić.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.