Mniej pociągów InterRegio do 15 maja


Przynajmniej do 15 maja będzie jeździć mniej pociągów Przewozów Regionalnych - powiedziała we wtorek dyrektor finansowy spółki Małgorzata Kuczewska Łaska. We wtorek nie wyjechało 48 pociągów przewoźnika.

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, rada gminy Skarbimierz zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego, tym samym umożliwiając budowę farmy wiatrowej. Nie potwierdziła się teza, że było to świadome działanie zagranicznej instytucji finansowej w celu osiągnięcia korzyści na rynku - przyznaje Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF. Wcześniej Komisja informowała, że za skokami indeksów w ostatni piątek stał duży bank inwestycyjny z Londynu Irański rząd zlecił w niedzielę irańskiej agencji energii atomowej rozpoczęcie prac w pięciu miejscach już wybranych pod budowę nowych zakładów wzbogacania uranu, a także rozpoczęcie poszukiwań lokalizacji dla kolejnych pięciu ośrodków - podała państwowa telewizja.O godz. 11 rozpocznie się posiedzenie RPP zwołane jeszcze przez Sławomira Skrzypka. Członkowie Rady będą musieli wybrać nowego przewodniczącego

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, wicepremier Ukrainy Andrij Klujew poparł ideę utworzenia rosyjsko-ukraińsko-unijnego konsorcjum zarządzającego gazociągami w tym kraju.

W najbliższy czwartek miała wybuchnąć obiecana przez rząd rewolucja w e-administracji. Nic z tego. Projekt ugrzązł w trybach machiny urzędniczej

# dochodzi stanowisko UKE Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych.

Przybliżenie zasad funkcjonowania Sprawiedliwego Handlu (ang. Fair Trade) oraz dyskusja na temat szans rozwoju ruchu w Polsce to główny cel konferencji „Co Sprawiedliwy Handel wnosi do polskiej gospodarki?”. Spotkanie, które organizuje Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu oraz Ministerstwo Gospodarki, we współpracy z partnerami biznesowymi, tj. Det Norske Veritas i PKN Orlen S.A. odbędzie się 2 października br. Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. Prestiżowy magazyn "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita". Jak podaje Głos Pomorza, Ministerstwo Środowiska przyznało amerykańskiej spółce BNK Petroleum trzy nowe koncesje na poszukiwanie ropy i gazu w Polsce.KGHM chce kupić taki pakiet akcji Tauronu, który dałby mu powyżej 5 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki - poinformował dziennikarzy prezes KGHM, Herbert Wirth. I nie chodzi tu o etykietę w sensie zachowań, np. dworską, dyplomatyczną etc. Tym razem mowa o bardziej prozaicznej formie etykiety, jaką są „naklejki” na wielu ... Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Irak porozumiał się z Turcją ws. rurociągu naftowego


Irak uzgodnił z Turcją odnowienie umowy w sprawie eksploatacji rurociągu z pól naftowych w rejonie Kirkuku na północy kraju do tureckiego portu Ceyhan nad Morzem Śródziemnym - oświadczył w środę iracki wiceminister do spraw ropy Ahmed al-Szamma.

BŚ: 10 mld dol. rocznie kosztują Polskę wypadki drogowe


Bezpieczeństwo na polskich drogach poprawia się, ale wciąż jesteśmy w tyle za innymi państwami UE - ocenia Bank Światowy. I szacuje, że na wypadkach drogowych tracimy minimum 10 mld dol. rocznie.

NBP: Saldo BIZ w Polsce wyniosło 751 mln euro w grudniu


Klienci są coraz wybredniejsi. Z każdym rokiem przybywa kierowców, którym marzy się samochód, jakim można by bez obaw wybrać się na wycieczkę do lasu czy na grzyby.

Opony Michelin dla US Navy


Michelin dostarczył Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych 275 tysiecy opon. 10-letni kontrakt na dostarczanie US Navy opon obowiązuje od 2001 roku. Michelin jest od tego czasu wyłącznym ...

Grecja coraz bliższa wzięcia pomocy?


Grecki rząd zaczyna się przygotowywać do skorzystania z międzynarodowej pomocy finansowej, chociaż formalnie jeszcze o nią nie wystąpił

Nowa, większa wersja czytnika Kindle już w Polsce


Najnowsza, większa wersja słynnego czytnika e-booków sklepu Amazon - Kindle DX od 19 stycznia będzie dostępny także w Polsce. Do tej pory urządzenie było dostępne jedynie w USA

Zestawienie cen paliw w 2008 r.


Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (OSOZ) udostępnił serwis Znajdź Aptekę, który zawiera niemal wszystkie apteki w Polsce i umożliwia przekazywanie informacji o dostępnych lekach.

CEZ kupił akcje Pražskiej Teplárenskiej


Jak poinformował „Parkiet”, CEZ kupił od grupy J&T prawie 48,7 proc. akcji Pražskiej Teplárenskiej.

Wynagrodzenia w firmach w III wzrosły o 2,9% r/r, zatrudnienie spadło o 0,6% r/r - analitycy


Od września 2008 r. pod budowę dróg i autostrad rząd wykupił ziemię wartą 450 mln zł, a właścicielom zapłacił 410 mln zł, podaje Rzeczpospolita.

Koniec internetowej prywatności


Policja i inne służby będą mogły praktycznie poza kontrolą nadzorować aktywność w Internecie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wpływ światowego kryzysu na polską gospodarkę – debata Rzeczpospolitej


– Polska gospodarka może uniknąć spowolnienia, jeżeli nie zostaną przeniesione na nasz rynek negatywne zjawiska z rynków światowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas debaty „Rzeczpospolitej” dotyczącej wpływu światowego kryzysu na polską gospodarkę. Spotkanie odbyło się 15 grudnia br.

Bernanke: Miną lata, zanim rynek pracy odrobi straty


- Wydaje się, że odradzanie się amerykańskiej gospodarki ma solidne fundamenty, ale mogą minąć lata, zanim rynek pracy odrobi straty wywołane głęboką recesją - powiedział w środę szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke.

Nowy system informatyczny w JEW


W Jeleniogórskich Elektrowniach Wodnych, spółce z Grupy Tauron PE zakończył się proces wdrożenia nowego systemu informatycznego, który swym działaniem objął wszystkie obszary funkcjonalne działalności spółki.

CEDC sfinalizuje sprzedaż części dystrybucyjnej na rzecz Eurocash w III kw. 2010 r.




Ernst & Young wyceni Sferię dla Hawe


Kontrolowana przez Zygmunta Solorza Sferia do końca roku może stać się częścią giełdowej spółki Hawe i dzięki jej sieciom światłowodowym zaoferować szybki internet w mniej zamożnych regionach kraju

Tryb działania


...

Umowa zlecenie: zasiłek chorobowy a podatek dochodowy


Gdy zachoruje pracownik zatrudniony w oparciu o umowę o pracę, pracodawca jest zobowiązany wypłacać mu przez określony czas wynagrodzenie chorobowe. Następnie pracownik ten otrzymuje zasiłek chorobowy. Inaczej jest jednak w przypadku pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę zlecenie.

Wola Info miała 5,14 mln zł straty netto w I kw. 2010 r., wzrost o 1,0% r/r


Zapewne każdy chciał by być wstanie uśmiechać się za pomocą prawdziwego hollywoodzkiego uśmiechu, bez białych zębów, szkoda tylko, że nie każdy tak może. Na żółknięcie zębów wpływa wiele różnych czynników, takich jak na przykład dieta bogata w kawę, herbatę. Palenie papierosów również niekorzystnie wpływa na kolor zębów. Ale to nie są jedyne przyczyny zmiany koloru zębów, zęby wraz z upływem czasu zmieniają swój kolor, oraz w okresie dojrzewania narażone są na żółknięcie. Kamień nazębny również powoduje pogorszenie estetyki uśmiechu.

czytaj dalej

Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczące handlu zagranicznego


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Przedsiębiorczość


W lipcu wody światowego oceanu były najcieplejsze od 130 lat, a więc odkąd zaczęto mierzyć ich temperaturę.

MinFin nadal widzi konieczność utrzymania 20,5-mld linii kredytowej z MFW


Dyrektor zarządzający Miedzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn powiedział w poniedziałek w Warszawie, że jeżeli Grecja nie poprosi o pomoc finansową, to MFW sam nie wystąpi z taką inicjatywą.

KE: będzie można dzwonić z komórek z pokładu statku na pełnym morzu


Komisja Europejska przyjęła w piątek nowe przepisy, które mają ułatwić pasażerom i członkom załóg na statkach pływających po wodach terytorialnych UE korzystanie z telefonów komórkowych podczas przebywania poza zasięgiem sieci telefonii komórkowej na lądzie.

Rozruch kolejnego odcinka rurociągu wschodniego PERN


Nie powstanie połączenie transgraniczne z Białorusią?


Z będących już na ukończeniu analiz prowadzonych przez PSE Operator wynika, że spółka najprawdopodobniej nie zdecyduje się na budowę elektroenergetycznej linii tansgranicznej z Białorusią – dowiedziała się „Rzeczpospolita” i zwraca uwagę, że to zła wiadomość dla Kulczyk Investments.

Prezydent nie wie czy poprze reformę finansów publicznych


Minister finansów liczył, że rząd dostanie od prezydenta promesę niewetowania ustaw z pakietu, który ma naprawić polskie finanse publiczne. Promesy nie dostał.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.