DM IDM SA podwyższył cenę docelową dla Netii


Analitycy DM IDM SA w raporcie z 6 sierpnia podwyższyli cenę docelową dla Netii do 4,8 zł z 4,5 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie trzech mężczyzn, którzy oszukali ponad 1,2 tys. użytkowników internetowego portalu aukcyjnego Allegro. Oskarżeni m.in. sprzedawali fikcyjny towar; wyłudzili w sumie ponad 120 tys. zł. Unijna gospodarka powoli wychodzi z kryzysu - podała Komisja Europejska w opublikowanych w czwartek prognozach gospodarczych dla największych gospodarek Unii Europejskiej. W Polsce wzrost gospodarczy ma być najwyższy i ma wynieść w 2010 r. 2,6 proc. PKB. Firma Hewlett-Packard Polska podpisała z Azotami Tarnów umowę, na podstawie której będzie odpowiadała za rozwój i utrzymanie systemów informatycznych klienta. Kontrakt podpisano na 6 lat. Jego wartości nie ujawniono - pisze "Parkiet".Kryzys gospodarczy obniżył inwestycje w europejskim sektorze gazowym i elektrycznym o około 15 procent, co zagraża bezpieczeństwu dostaw energii, gdy konsumpcja ponownie wzrośnie, powiedziała starszy analityk w firmie konsultingowej CapGemini. Większość biur turystycznych nie organizowała wyjazdów na piłkarskie MŚ w Republice Południowej Afryki. Jeśli nawet przygotowały takie oferty, nie było na nie chętnych, m.in. ze względu na wysokie ceny. Na pierwszy rzut oka statystyki wtorkowej sesji wyglądają imponująco ze względu na bardzo wysoki obrót przekraczający 2 miliardy złotych. Gdy przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, że bardzo duża część, bo aż 800 milionów, przypada na PZU, a pozostałe spółki z indeksu WIG20 nie odnotowały znaczącego wzrostu aktywności inwestorów.

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia i zarazem pierwszego kwartału 2010 roku miała bardzo pozytywny wydźwięk dla posiadaczy akcji i długich pozycji na rynku terminowym. WIG20 wzrósł o 2,28% i notuje obecnie wartość 2552,5 pkt., co jest rocznym oraz tegorocznym poziomem maksimum indeksu.

Cena miedzi spadła na giełdzie w Londynie podczas handlu azjatyckiego, na fali spekulacji, że środowy raport o chińskim imporcie może wykazać jego spadek we wrześniu, trzeci miesiąc z rzędu. Radość, akceptacja, zaskoczenie czy złość to tylko niektóre z emocji towarzyszących nam w życiu codziennym. Czy powinny być wykorzystywane w celach zawodowych? Jeśli tak, to jak je wzbudzać, wykorzystywać i kontrolować?

Przegoniliśmy Irlandię szybciej niż obiecywał premier Donald Tusk w kampanii wyborczej - zauważa na swojej stronie internetowej "Puls Biznsu". Polska właśnie pożyczyła 410 mln euro przy rentowności niższej niż papiery z Zielonej Wyspy. Czyli za ich wykup zapłacimy mniej niż Irlandczycy. Warszawski indeks WIG20 zakończył pierwszą sesję tego tygodnia prawie 1% wzrostem, co jest w głównej mierze zasługą rosnącego o 4,5% KGHM, który korzysta z wysokich cen miedzi na rynku towarowym. Comarch spodziewa się wypracowania przez grupę w 2009 r. przychodów na poziomie między 700 a 800 mln zł i dodatniego wyniku netto. Spółka zależna SoftM powinna zakończyć 2010 rok neutralnym wynikiem finansowym lub niewielkim zyskiem - poinformował w środę prezes Comarchu Janusz Filipiak.Zasoby gazu w tzw. niekonwencjonalnych złożach mogą zaspokoić potrzeby Polski na to paliwo przez sto lat, a przemysłowe wydobycie może się rozpocząć za 10-12 lat - mówi Główny Geolog Kraju. Jak dodaje, pierwszy poszukiwawczy odwiert zostanie wykonany w kwietniu. Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną podczas tej sesji, po spadku notowań do najniższego poziomu od 8 miesięcy - podają maklerzy. To był tydzień pełen wrażeń na rynku złotego. W pierwszej części tygodnia polska waluta kontynuowała umocnienie zapoczątkowane w połowie grudnia ubiegłego roku, jednak dalsze umacnianie się dolara wobec euro oraz negatywny sygnał z rynku akcji przyczyniły się do dość silnej realizacji zysków w czwartek i piątek.

Resort skarbu chce sprzedać Instytut Turystyki


10 czerwca odbędzie się aukcja udziałów Instytutu Turystyki w Warszawie, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki - poinformował resort skarbu. Instytut świadczy usługi dla samorządów i podmiotów działających w branży turystycznej.

Zysk netto KGHM w II kw. '09 wyniósł 844,76 mln zł


Jednostkowy zysk netto KGHM w drugim kwartale 2009 roku wzrósł do 844,756 mln zł z 832 mln zł w drugim kwartale 2008 roku i był zbliżony do konsensusu na poziomie 859 mln zł.

AmerBrokers ocenia Elzab


Wydział Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. informuje, że w dniu 30 marca 2010 roku przy kursie 2,90 zł dla spółki ELZAB została obniżona rekomendacja z KUPUJ na Trzymaj

MSP: 5,4 mld zł z prywatyzacji do końca marca


Przychody z prywatyzacji od początku roku do końca marca wyniosły ok. 5,4 mld zł - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Dodał, że od początku roku resort zakończył 42 projekty prywatyzacyjne, z czego 15 w marcu.

Złoty pod wpływem światowych nastrojów


Brak publikacji istotnych danych makroekonomicznych w poniedziałek powodował, ze kurs złotego kształtował się głównie pod wpływem notowań euro-dolara oraz nastrojów panujących na światowych giełdach. Kolejne dni nie powinny przynieść w tej kwestii zasadniczej zmiany. Dla złotego istotnym poziomem wsparcia jest obecnie 4,0350 za euro, którego przebicie może oznaczać otwartą drogę do dalszego umocnienia. Na rynku obligacji panuje dobry klimat, możliwe są dalsze wzrosty cen w kolejnych dniach.

Jeżeli chcesz kupić dla swojej firmy kalendarze reklamowe zapraszamy do naszej drukarni kalendarzy reklamowych. Nasze kalendarze reklamowe dostarczamy od prawie dwudziestu lat. Kalendarze reklamowe produkowane są przez naszą drukarnię przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu do druku kalendarzy reklamowych. Sprawdź jakie kalendarze reklamowe przygotowaliśmy na rok 2020.