Droga na Poznań coraz bliżej


Drogowcy wybrali przebieg drogi ekspresowej. Najwięcej problemów było koło Żmigrodu. Wrocław i Poznań połączy droga ekspresowa S5. Będzie miała 175 km i dwie jezdnie - każda ...

Lucyna Wiśnicka. Pawłowice Acer P5 to seria monitorów do zastosowań multimedialnych oraz do gier. Seria obejmuje cztery modele, o przekątnych 23, 22, 20 oraz 18,5 cala, w formacie 16:9 oraz rozdzielczość, w zależności od modelu: HD albo Full HD. Wszystkie monitory posiadają podświetlany panel dotykowy. Bank Japonii zdecydował w środę, że utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,1 procentu. Jednocześnie poinformował, że sytuacja gospodarki tego kraju w dalszym ciągu poprawia się, choć jen jest zagrożony deflacją- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy! Coraz bardziej oczywiste staje się to, że Polska uniknie recesji w 2009 roku, ale podobnie jak w przypadku innych państw Europy Środkowej perspektywa dla gospodarki nie jest pewna i w bardzo dużym stopniu zależy od koniunktury w Europie Zachodniej - twierdzi piątkowy "Financial Times" w komentarzu redakcyjnym. Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić.

Ponad połowa biur architektonicznych dobrze ocenia sytuację rynkową - wynika z sondażu przeprowadzonego przez katowicką spółkę BCMM - badania marketingowe

W ciągu ośmiu lat obowiązywania przepisów o tzw. kredycie podatkowym ze zwolnienia tego odważyło się skorzystać zaledwie 14 podatników - wynika z informacji Ministerstwa Finansów przekazanych PAP. Zdaniem ekspertów, warunki ulgi są nie do przyjęcia dla firm. Po wstrząsie sejsmicznym, do którego doszło 22 stycznia w okolicach odkrywki Szczerców, do PGE KWB Bełchatów masowo spływają wnioski o odszkodowania - informuje dziennik „Polska The Times”.



Czekaj z RPP: Wzrost PKB wyniesie 1,5-2,0% w IV kw., a w całym roku - ok. 1,5%


W drugim kwartale PKB wzrósł o 1,1 proc. Analitycy prognozowali, że PKB za III kw. wzrośnie o 1,6 proc. Jest więc trochę lepiej niż spodziewali się ekonomiści. O godz. 14 konferencja premiera Donalda Tuska.

Rząd: doradcy podatkowi chronieni przed odpowiedzialnością materialną


Doradcy podatkowi będą się mogli reklamować i prowadzić działalność gospodarczą. Dostaną też tzw. immunitet materialny.

Pawlak za wyborem szefa NBP po wyborach prezydenckich


Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Niemieccy ekolodzy zaskarżyli decyzję ws. Gazociągu Północnego


Dwie organizacje ekologiczne poinformowały w środę, iż zaskarżyły w wyższym sądzie administracyjnym w Greifswaldzie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) decyzję władz Niemiec zezwalającą na budowę Gazociągu Północnego przez niemiecką strefę ekonomiczną Bałtyku.

Rewolucja w internecie dla polskich firm


Już 10 tys. firm założyło własne strony w internecie w ramach akcji prowadzonej przez Google'a, PKPP Lewiatan i home.pl pod patronatem Ministerstwa Gospodarki

Ponad 1 mld zł na budowę odcinka drogi nr 7 Pasłęk-Miłomłyn


# w tytule zamiast "ponad 1,6 mld" powinno być: "ponad 1 mld", a w pierwszym akapicie zamiast "1 mld 69 mln" powinno być: "1 mld 63 mln". #

GUS: W grudniu inflacja wzrosła do 3,5 proc.


Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie Widzewa Łódź, natomiast do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań.

PKP Inter City zapłaci 2,2 mln kary


Spółka naruszyła zbiorowe interesy konsumentów m.in. ograniczając prawo do zmiany umowy przewozu – uznała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nałożyła karę w wysokości ponad ...

Złoty tracił na wartości w czwartek, możliwe dalsze osłabienie


Podatnicy osiągający przychody z wynajmu np. mieszkania będą mieli więcej czasu na wybór zryczałtowanej formy opodatkowania tych przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W czwartek pozytywnie zaopiniowała go sejmowa podkomisja do spraw monitorowania systemu podatkowego.

Samar: Produkcja samochodów w Polsce spadła o 9% do 899,7 tys. w 2009 r.


Produkcja przemysłowa w strefie euro w listopadzie 2009 wzrosła o 1,0 proc. w ujęciu miesięcznym, po spadku o 0,3 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie - poinformował w czwartek w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

"Dziennik Gazeta Prawna": Fiskus poluje na paragony


Ministerstwo Finansów wypowiedziało wojnę przedsiębiorcom nie wydającym paragonów kasy fiskalnej - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja chciała zatrzymać go do kontroli. Uciekał, bo był poszukiwany listem gończym


Po godzinie 19 przed Focus Mall w Bydgoszczy doszło do wypadku, który spowodował 21letni mężczyzna prowadzący motor. Dziś wieczorem bydgoska drogówka chciała zatrzymać do kontroli mężczyznę jadącego ...

Coraz mniej pasażerów linii lotniczych, polskie niebo świeci pustkami


Od stycznia do września tego roku przewoźnicy lotniczy w Polsce przewieźli w ruchu regularnym nieco ponad 12,2 mln pasażerów. To o 12,4 proc. mniej niż rok wcześniej.

Japan Airlines: restrukturyzacja i zwolnienie 16 tys. osób


Druga największa linia lotnicza w Azji zamierza przyspieszyć planowane masowe zwolnienia i w ciągu najbliższego roku chce zwolnić z pracy prawie 16,5 tys. osób. Jest to związane z planem restrukturyzacyjnym, który pozwoli zagrożonej bankructwem linii Japan Airlines jak najszybciej stanąć na nogi i znowu zacząć przynosić zyski - pisze największa japońska gazeta gospodarcza Nikkei

W Krakowie rozpoczyna działalność Centrum Business in Małopolska


Centrum Business in Małopolska, czyli profesjonalne biuro obsługi inwestorów, rozpoczyna działalność w czwartek w Krakowie - poinformował dziennikarzy prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Krzysztof Krzysztofiak.

Uzdrowiska czy skanseny. Czy Polsce grozi telekomunikacyjny blamaż


\\\\\\\"\\\\\\\" \\\\\\\"Santo subito!\\\\\\\" - \\\\\\\"Natychmiast święty\\\\\\\". Tym razem nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie porównanie pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów.

Dni Techniki Kolejowej 2010


W Warszawie, Gdańsku, Częstochowie i Gliwicach będzie można 13 czerwca br. zobaczyć kolej „od kuchni”. Cztery miasta w Polsce; Warszawa, Gdańsk, Częstochowa i Gliwice gościć będą Dni ...

Producenci wiatraków i paneli słonecznych liczą na zwiększenie sprzedaży


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, producenci odnawialnych źródeł energii liczą na zwiększenie sprzedaży w tym roku.

W lutym ceny mieszkań najbardziej spadły w Gorzowie Wielkopolskim


W lutym mieszkania na rynku wtórnym najbardziej potaniały w Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku i Olsztynie - wynika z raportu przygotowanego przez serwis nieruchomości Oferty.net i doradców finansowych Open Finance, przesłanego we wtorek PAP.

Zasoby paliw organicznych kurczą się gwałtownie


Zasoby ropy naftowej i gazu starczą już tylko na kilkadziesiąt lat - powiedział dr Mirosław Duda, doradca Zarządu ARE S.A. podczas konferencji „Energetyka jądrowa”.

GDDKiA chce wybudować odcinek autostrady A1 Stryków-Pyrzowice do 2012 r.


Na zaproszenie ministerstwa gospodarki przyjedzie dziś do Polski delegacja funduszy inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rząd chce rozmawiać i sprzedaży m.in. Zakładów Azotowych

Zielińska-Głębocka: Polska do ERM II w 2012


Polska powinna wejść do przedsionka strefy euro już w 2012 roku, nawet jeśli rządowi nie uda się obniżyć deficytu sektora finansów publicznych do 3 proc. PKB - uważa kandydatka do nowej RPP prof. Anna Zielińska-Głębocka.

Zarząd Pekao zarobił w 2009 r., razem z odprawami, 21,2 mln zł


Członkowie zarządu Banku Pekao zarobili w zeszłym roku 21,2 mln zł, czyli tylko nieznacznie mniej niż w 2008 r. - podał bank w raporcie rocznym. Ale ich podstawowe pensje spadły, bo duża część wydatków banku przypadła na odprawy.

EBOR i 10 banków zadeklarowały finansowanie terminalu LNG na kwotę 950 mln euro


Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\?

Gazprom. Analitycy przewidują rekordowy spadek zysku


Analitycy prognozują, że zysk Gazpromu za pierwszy kwartał liczony według międzynarodowych standardów rachunkowości spadł aż o 70 proc. – donosi „Rzeczpospolita”.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.