Nauta sprzeda 8 ha w centrum Gdyni


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"IX Monet Zupełnie nieoczekiwane pieniądze, które otrzymasz z pewnością wywołają uśmiech na twojej twarzy. Być może to będzie premia w pracy, a może ktoś z rodziny zapragnie zasponsorować twoje kosztowne zakupy. Koniecznie zagraj dzisiaj w grę liczbową. Nie zdziw się, jak skreślone przez ciebie numery okażą się bardzo szczęśliwe i wygrasz całkiem sporą kwotę. horoskop.wp.plJak wynika z raportu międzynarodowej giełdy transportowej Teleroute, od początku tego roku sytuacja w branży transportowej systematycznie się poprawia. Widoczny wzrost zamówień spowodował też zwiększone zapotrzebowanie ... PSE Operator domaga się gminy Kórnik 65 mln zł odszkodowania w związku z opóźnieniem budowy sieci przesyłowej przebiegającej przez jej teren. Proces w tej sprawie ruszył w środę przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Wyrok ma zapaść 3 lutego. Safmarine, spółka zależna A.P. Moller – Maersk, ogłosiła że anuluje wszystkie usługi na linii Azja-Europa, tłumacząc się koniecznością skupienia się na kontynentalnych liniach z Środkowego Wschodu, ...Rozwiązanie przewidujące zwolnienie z VAT charytatywnych SMS-ów jest gotowe i zostanie upublicznione w tym tygodniu - poinformował w środę wiceminister finansów Maciej Grabowski. ... - Złe gospodarowanie majątkiem, oporna prywatyzacja, niesatysfakcjonujące wyniki finansowe - to tylko niektóre zarzuty Najwyższej Izby Kontroli względem Grupy PKP. W sumie błędy mogły kosztować państwowe koleje około 1,1 mld zł

Z okazji 60-lecia istnienia budynku Ministerstwa Gospodarki, Wydział Prasowy MG przygotował wystawę fotograficzną. Jest to pierwsza ekspozycja w historii resortu. Uroczyste otwarcie z udziałem pracowników i gości odbyło się 22 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie. Galerię można oglądać do 22 lutego 2009 roku.

- Ministerstwo Gospodarki realizuje szereg działań promocyjnych, których celem jest przede wszystkim wzrost polskiego eksportu oraz zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych – powiedział Rafał Baniak, podsekretarz ... - Palec został przyszyty, więc odszkodowanie się nie należy. Taką opinię usłyszał Kazimierz Cichy od austriackiej firmy "Benefia", w której wykupił ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa - pisze "Dziennik Polski".

Zakłady Kablowe Bitner w Trzyciążu z powodu braku energii straciły 3 mln zł. Będą domagać się odszkodowania od firmy Enion - pisze "Dziennik Polski". Odwołane loty, turyści, którzy nie mogą wrócić do kraju, przerwane dostawy towarów i wstrzymana produkcja w niektórych zakładach - to efekt zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Europą. ... Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 9,9 proc. rok do roku, po wzroście o 12,3 proc. rok do roku w marcu 2010 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 9,1 proc. - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny.Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało umowę z sześcioma bankami w sprawie programu emisji obligacji o wartości do 3 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie. System prawny dla polskiej energetyki jądrowej, gospodarka odpadami promieniotwórczymi oraz zasady prowadzenia konsultacji społecznych były głównymi tematami obrad polsko-francuskiej grupy roboczej ds. energetyki jądrowej. Spotkanie pod przewodnictwem wiceminister gospodarki Hanny Trojanowskiej odbyło się 28-29 września br. w Warszawie. Turkish Airlines chciałyby utworzyć spółkę z LOT-em - ustaliła nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Turecki przewoźnik ma w kasie 1,9 mld dolarów, które może wykorzystać na przejęcia firm lotniczych.

RWE może złożyć ponowną ofertę na Eneę


Niemiecki koncern energetyczny RWE, który w zeszłym miesiącu nie złożył oferty na kupno akcji Enei z powodu zbyt dużych rozbieżności cenowych, może rozważyć ponowny udział w prywatyzacji poznańskiej spółki - poinformował dyrektor finansowy RWE Rolf Pohlig.

USA: "Beżowa księga": ożywienie gospodarcze w każdym regionie


Po raz pierwszy od 2007 r. wzrost gospodarczy odnotowuje każdy z 12 regionów, jakie Rezerwa Federalna wyróżnia w USA. Na wielu obszarach kraju ożywienie gospodarcze jest jednak anemiczne i kruche - wynika z raportu Fed zwanego "Beżową księgą".

Banki niechętnie kredytują deweloperów


Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które kredytują deweloperów. Pozostałe bardzo niechętnie angażują się w ich projekty mieszkaniowe

RWE nie kupi Enei


Klęska największej prywatyzacji w tym roku. Niemieckie RWE, główny kandydat do kupna poznańskiego koncernu energetycznego Enea, ogłosiło, że wycofuje się z transakcji. Skąd budżet weźmie teraz zaplanowane z tej prywatyzacji 8-10 mld zł?

Gazociąg jamalski – komunikat Ministerstwa Gospodarki


Ministerstwo Gospodarki informuje, że nie jest autorem pomysłu przesunięcia z Mallnov do Kondratek punktu odbioru gazu, płynącego rurociągiem jamalskim do zachodnioeuropejskich kontrahentów. Tę nieprawdziwą informację podał dziennik „Rzeczpospolita”, w artykule z dnia 8 lipca br., pt. „Gazociąg jamalski bardziej unijny”.

Dmochowska z GUS: Wzrost PKB powinien wynieść ok. 3% r/r w I kw. 2010 r.


Jeszcze dziś, w ciągu najbliższych minut lub godzin rząd Grecji oficjalnie ma poprosić Unię Europejską i MFW o pomoc finansową - poinformowała agencje Reuters, powołująca się na greckie media

Sankcje zablokują gazociąg?


Nowe sankcje amerykańskie, które obejmą Iran, mogą utrudnić budowę gazociągu łączącego ten kraj z Pakistanem - ostrzegł w Islamabadzie Richard Holbrooke, specjalny wysłannik Waszyngtonu do Pakistanu. Kilkanaście dni temu Iran podpisał z Pakistanem porozumienie o budowie gazociągu łączącego irańskie złoża gazowe z tym krajem.

Nagonka na tiry


Z rozmachem, nagłośniona przez radiową „Trójkę”, ruszyła 7 czerwca ogólnopolska kampania „Tiry na tory”. Zainaugurowała ją konferencja prasowa zorganizowana w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. Kampania ...

"DP": Mamy 3 biliony zł długu, nasze wnuki będą bankrutami


Przeciętny Polak ma na dzisiaj do zapłaty 70-80 tys. zł za długi, jakie zaciągnęło nasze państwo, a nie około 18 tys. zł - jak wynika z oficjalnych statystyk, pokazujących przecież i tak bardzo duży poziom zadłużenia - twierdzi Paweł Dobrowolski, ekspert z Instytutu Sobieskiego, autor raportu "Wysokość długu publicznego Polski".

Weźmy euro na zakopanie naszego CO2


Polska chce zostać liderem w składowaniu dwutlenku węgla pod ziemią. I może na to dostać na to 2 miliardy euro od Unii Europejskiej. Rząd powinien się pospieszyć, aby czym prędzej pokazać Unii, że nam na tym zależy

Resort skarbu chce sprzedać Kopalnie Odkrywkowe w Wilkowie


13 lipca odbędzie się aukcja udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firma zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 06.11.2009


Krajowa Rada Spółdzielcza, która skupia różne działające w Polsce organizacje spółdzielcze, ruszyła na odsiecz Krajowej SKOK. I zaapelowała do prezydenta, by zawetował ustawę, która ogranicza władzę Krajowej SKOK nad systemem spółdzielczych kas

Jerzy Pruski został prezesem BFG


Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego powołała na stanowisko prezesa zarządu Jerzego Pruskiego - poinformował w poniedziałkowym komunikacie BFG.

Na otwarciu WIG zyskał 0.426%


Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt wobec 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach.

Cena emisyjna akcji PGE – 23 zł


Jak poinformowała PGE, cena emisyjna akcji dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w ofercie publicznej spółki została ustalona na 23 zł. Jednocześnie pulę akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych zwiękoszono do 15 proc.

Schmid: MSP prowadzi prace ws. prywatyzacji BGŻ


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

Zaczyna się wydobycie z pola Szczerców


Jutro, 17 sierpnia br. PGE KWB Bełchatów oficjalnie rozpocznie eksploatację pola Szczerców – podaje „Rzeczpospolita”.

PKP Energetyka zainwestuje w biogazownie


PKP Energetyka zamierza inwestować w budowę małych źródeł energii. Myśli o biogazowniach oraz elektrowniach wiatrowych – informuje „Puls Biznesu”.

Akcje Enei nie tylko dla inwestorów z USA?


Wczorajsza informacja „Rzeczpospolitej” o planach sprzedaży pakietu akcji Enei inwestorom z USA spotkała się z negatywnymi komentarzami ze strony funduszy inwestycyjnych.

ARR będzie przyjmować wnioski o dotacje na bioenergię i zmianę produkcji


Agencja Rynku Rolnego będzie przyjmować wnioski o dotacje na bioenergię oraz na zmianę profilu produkcji gospodarstw, które uprawiały buraki cukrowe - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Agencji.

New Undersecretary of State in the Ministry of Economy


On 21 December 2007, the President of the Council of Ministers appointed Dariusz Bogdan to the position of Under Secretary of State in the Ministry of Economy.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,21 proc., do 3.911,62 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,21 proc., do 3.911,62 pkt. (PAP)

W piątek nowy zarząd Enei


Podczas piątkowego posiedzenia rada nadzorcza Enei wybierze nowy zarząd spółki – pisze „Puls Biznesu” zaznaczając, że na wielkie zmiany raczej się nie zanosi.

Nauka zawodu a prawo do urlopu


Dla pracownika, który został zatrudniony po odbyciu praktycznej nauki zawodu, jest to kolejna umowa o pracę i w związku z tym w zakresie urlopu wypoczynkowego stosuje się takie same zasady, jak dla innych pracowników zatrudniających się po raz kolejny.

Rosyjskie gazety ogłaszają gazowy kryzys w Polsce


Polska stoi na krawędzi energetycznego kryzysu - napisał wczoraj dziennik Kommiersant, powołując się na alarmujące doniesienia polskich mediów.

W naszej ofercie znajdziesz takie produkty, jak okna Gorzów oraz rolety Gorzów. Wszystkie nasze okna Gorzów produkujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, a nasze okna Gorzów i rolety Gorzów trafiają do odbiorców w całym kraju.